Június 8-10 között meghatározó képzésre került sor a kézdivásárhelyi Bod Péter Tanítóképzőben, amely intézményi alapokra helyezi a szakszerű tehetséggondozást, az egyéni fejlesztési tervek gyakorlatba ültetésével.
A háromnapos képzés a Dr. Balogh László, a Debreceni Egyetem Pszichológiai Intézetének vezetője, a Matehetsz elnöke, valamint Farkas György, a budapesti Balassi Bálint Gimnázium igazgatója szakmai irányításával zajlott, magas szinten. Az elméleti megalapozás mellett sokat segített a megértésben a Balassi gimnázium szakmai fejlődésének története, amely egy igazi sikertörténet a tehetséggondozásban és amelynek eredményeképpen a gimnázium ma az első 40 legjobb tanintézet közé sorolható Magyarországon.
A képzés témái a következők voltak:
Egyéni tehetségfejlesztő programok - korszerű pszichológiai és pedagógiai módszerek alkalmazása
A rendszerszemlélet pszichológiai és pedagógiai aspektusainak érvényesítése az intézményi komplex tehetséggondozó programokban
A szakma legjobbjaitól tanultunk, és valójában úgy telt el a három nap, hogy szinte észre sem vettük. Nagyon hálásak vagyunk elsősorban az előadóknak, Balogh Tanár úrnak és Farkas György igazgató úrnak a sok erőfeszítésért, hogy ez a képzés megvalósulhasson, valamint a szakmai elkötelezettségükért. Ugyanakkor köszönettel tartozunk a Matehetsznek, hogy a képzést "befogadta" és ezáltal hivatalos formában bonyolódhatott. Mindez jelzi azt a törekvést az anyaországi szakma részéről, hogy Székelyföldön is jóirányú változás történjen a tehetséggondozásban. A tét nem kicsi és úgy érzem, az áttörés megtörtént a múlt hétvégén, az eddigi több, mint tízéves előkészítő munka eredményeként Kézdivásárhelyen kialakul az első olyan szakszerű tehetséggondozás, amely intézményi keretek között működik. Így végre lesz hazai jó példa és modell is, ami kiterjeszthető lesz a többi régióra is.