2017 november 22.-én tartotta rendes gyűlését az SzTT az Eurocenter konferenciatermében. A gyűlésen részt vettek az SzTT tagjai valamint Kormos Dénes és Tóth Ilona meghívottak, kutató fejlesztő pedagógusok és tehetséggondozó szakemberek Magyarországról.
Az SZTT struktúrájában némi módosítások történtek: Kósa István alelnök helyébe Dr. Lázár Ede, a Sapientia EMTE Csíkszeredai Karának dékánja lépett, valamint Krecht Gyöngyvér váltja Török Katalint a Nyelvi tagozat élén. Kósa István továbbra is tevékenykedik az SzTT-ben, a váltás az SzTT megerősítését célozza képviselet és kommunikációs szinten.
Az elmúlt időszak fontosabb eredményei közé tartoznak a sikeres teheségnap, és ennek következményeként két Székelyföldi Tehetség bemutatkozása Hollandiában, a népszerű Kincskereső program, idén is 28 csoport nevezett be, a tartalmas tehetségtábor Besenyőn, és a megnövekedett számú ösztöndíj az Ady programban. Az elért eredmények, sikerek a közös összefogást dícsérik, külön köszönet mindazoknak, akik önzetlen részt vesznek az önkéntes munkában, legyen az pályázatok értékelése vagy éppen szervezési/bonyolítási feladatok.
Álljon itt azon SzTT tagok (és nemcsak) neve, akik az idén segítették a programok megvalósulását:
- Árvay Katalin nyugalmazott magyar nyelv és irodalom szakos tanár
- Balázs Gabriella fizika szakos tanár
- Csáky Ernő mérnök
- Hajdu Laura óvonő, SzTT tag
- Kovács Attila tanár, iskolaigazgató SzTT tag
- Krecht GYöngyvér tehetségkoordinátor, SzTT tag
- Molnár János tanár, drámapedagógus, SzTT tag
- Pildner József, SzTT tag
- Ráduly Attila civil aktivista, SzTT tag
- Szabó Jenő mesterbúvár, SzTT tag
- Szabó Tünde óvonő, SzTT tag
- Szakács Ágnes tanítónő, Csutak Vilmos díjas pedagógus
- Tomos Gabriella óvonő, igazgató, SzTT tag
- Tulit Éva színész, dráma pedagógus
- Tulit Zsombor hegymászó, SzTT tag
- Újfalvi István tanár, SzTT tag
A tervezésben nagyon hasznosnak bizonyultak a magyarországi, kiváltképpen az Észak-magyarországi tapasztalatok, Kormos Dénes ismertette a Tehetségútlevél kezdeményezést és tájékoztatott a diák-mentor programról. Ennek következtében az SzTT elhatározta, hogy bevezeti a Sékelyföldi Tehetségútlevelet. Azonkívül, az elkövetkezendőkben a kapcsolatok és együttműködés serkentésére, konkrét feladatokat fogalmazott meg:
- Tehetségpontok látogatása
- Nyílt Nap a Székely Mikó Kollégiumban – jó gyakorlatok megtekintése, 2018 első felében
- Min. 3 új teheségpont létrehozása
- Honlap bővítése interaktív felülettel, adatok megjelenítésére
- Két képzés szervezése, óvodai tehetséggondozás májusban és egy koordinátori képzés 2018 folyamán
- Szülők és tehetséges fiatalok bevonása a tanács munkájába – ehhez közösségeket formálunk vagy keresünk meg, már vannak konkrét elképzelések.
Az SzTT Ráduly Attila személyében kommunikációs felelőst választott, így havi gyakorisággal értesülhetünk a régióban zajló vagy szerveződő tehetséggondozó programokról. Hamrosan elkészül az SzTT facebook oldala is, a valós idejű tájékoztatásért.
Befejezésként, néhány adat:
- Jelenleg: 34 SzTT tag
- 85 résztvevő a Székelyföldi Tehetségnapon
- Csutak Vilmos díjjal kitüntetettek: Szilágyi Zsolt, Vox Humana karnagya, Ivácson László, a Háromszék Táncegyüttes művészeti vezetője
- Különdíj: Paul Baan, a Noaber alapítvány elnöke, Hollandia
- 2017 június 26-30. – Tehetségtábor Sepsibesenyőn, résztvevők: 13 + 2 kísérő, Lemhényből, Zágonból, Miklósvárról és Etédről
- 28 csapat, 6 helységből 5 kategóriában a Székelyföldi Kincskeresőben
- 7.5 mil HUF, 75 db ösztöndíj az Ady Endre programban, beérkezett pályázatok száma: 99, előző években: 2014 -75, 2015 – 54, 2016 – 86, 2017 – 82
- 2017 október 1-6, Tehetségek bemutatkozása Hollandiában: Imets Tamás drón tervező-feltaláló, Szaniszló Attila zongoratehetség. Szervezők: Noaber és Amőba alapítványok